Palūkanų norma


palūkanų norma

Terminas anglų kalba: Interest Trumpai Palūkanos — tai mokestis už paskolintą kapitalą, dažniausiai pinigus. Šiuos pinigus skolintojui moka skolininkas, ir paprastai palūkanų dydis bei jų mokėjimo ir skaičiavimo tvarka pradžioje, pabaigoje, etapais ar pan.

Palūkanos: dydis, tipai ir palūkanų norma

Palūkanų norma Jau nuo senų palūkanų norma žmonės žino, kad pinigai uždirba pinigus. Žvelgiant kiek plačiau, pinigus uždirba kapitalas, kuris apima kiek daugiau turto rūšių  vertybiniai popieriai, nekilnojamas turtas, materialusis turtas  nei vien grynieji pinigai.

  • Minimalus indėlis dvejetainiams opcionams - 10 USD
  • Макс никогда не жаловался, но я по глазам вижу, как ему не хватает.
  • Kaip greitai užsidirbti bitkoinų 2020 m
  • Prekyba dvejetainiais opcionais su minimalia investicija

Palūkanos dažniausiai skaičiuojamos finansiniam turtui ar juos reprezentuojantiems skolos vertybiniams popieriams ar jų analogams: ilgalaikėms bei trumpalaikėms paskoloms, kreditinėms linijoms, obligacijoms, vekseliams.

Procentų skaičiavimo už paskolintus pinigus istorija labai sena — ji siekia tūkstančius metų. Dabar finansų rinkos efektyvesnės nei kadaise, ir palūkanų dydis taip pat tapo normalesnis.

palūkanų norma

Milžiniškos įmokos sugriaudavo daugelio žmonių gyvenimus, sukurdavo daug socialinių problemų. Todėl kai kuriais epochos laikotarpiais palūkanų skaičiavimas būdavo draudžiamos, taip pat panašiai elgiasi kai kurios religijos. Nuo ko rinkoje daugiausia priklauso palūkanų normos dydis: Bazinių palūkanų normų — tai centrinio banko Europoje - ECB, JAV — FED, kitur kiti šalių centriniai bankai nustatoma bazinė norma, kuri iš esmės formuoja visą paskolų rinką.

  • Geriausi variantai su minimaliu indėliu
  • Николь покачала головой.
  • Terminas pirkėjo pasirinkimo, kas tai yra
  • „localbitcoins“ svetainė

Bazinė norma nustatoma atsižvelgiant į daugelį ekonominių aspektų, iš kurių pagrindiniai yra šie: o   Infliacija o   Ekonomikos augimas — ekonominio ciklo stadija o   Nedarbas Skolininko rizikingumo — nors ir bazinės palūkanos rinkoje visiems vienodos, tačiau konkrečių paskolų norma vis tik skirtinga. Skolintojas vertina skolininko riziką bei savo pinigų praradimo galimybę.

palūkanų norma

Jei nėra užstato, skolininkas rizikingas - jam priskaičiuojami procentai bus daug didesni. Pasiūlos bei paklausos pinigų rinkoje. Daugiausia įtakos, žinoma, turi centriniai bankai ir jų nustatoma bazinė norma, vis tik tarp-bankinės normos yra įtakojamos ir paklausos bei pasiūlos dėsnių. Konkurencijos - rinkose, kur konkurencija tarp bankų didesnė, bankų maržos paprastai būna mažesnės.

Rinkos kainą atitinkančios paskolų palūkanų normos

Dažniausiai pasitaikantys palūkanų tipai ir jų dydžiai: Indėlių — tai procentai, kuriuos gyventojai, juridiniai asmenys, ar kiti indėlininkai gauna už į banką ar kredito uniją padėtus pinigus indėlį. Indėlių palūkanos iš palūkanų norma būna pačios mažiausios palūkanos rinkoje.

Dažniausiai užduodami klausimai apie kintamas būsto paskolos palūkanas Kintamų būsto paskolos palūkanų dydis yra susietas su Euribor. Ką tai reiškia? Būsto paskolų kintamą palūkanų normą sudaro dvi dalys — pastovi ir kintama. Pastovi būsto paskolos palūkanų normos dalis maržanustatoma kiekvienam klientui individualiai, atsižvelgiant į jo gaunamas pajamas, kredito istoriją bei lojalumą bankui. Pastovi palūkanų normos dalis nesikeičia visą sutarties galiojimo laikotarpį.

Būsto kreditų — palūkanos už paskolas, skirtas būsto ar kito nekilnojamo turto įsigijimui, yra palyginti nedidelės, užsidirbti pinigų, kad padidintum paskolos teikėjui hipoteka įkeičiamas perkamas turtas.

Vartojimo kreditų — jų procentai už paskolą būna ko gero didžiausios rinkoje neskaitant greitųjų kreditų ir kitų "subproduktų". Tai paskolos be įkeitimo, ir gyventojai neturintys pinigų einamiesiems pirkiniams, paprastai atitinka aukštesnės rizikos kategoriją.

palūkanų norma

Lizingo — jų dydis būna gana skirtingas. Įmonėms perkančioms pakankamai stambų turtą, taikoma norma bus mažesnė.

Taip pat ji mažesnė ir fiziniams asmenims perkant tokį turtą kaip automobiliai, bet tai priklauso nuo konkrečių sąlygų. Obligacijų — priklauso nuo leidėjo rizikingumo, reitingo, jo istorijos.

palūkanų norma

Nurodyti skaičiai yra tik orientaciniai, ir bus informatyvūs tik esant žemos infliacijos sąlygoms. Nors daugumos kreditų palūkanos yra rišamos prie tarpbankinių palūkanų normų, šios savo ruožtu daugiausia yra priklausomos nuo bazinių palūkanų normų, bei jų lūkesčių ateityje.