Simbolinis klausimas


simbolinis klausimas

Simbolis ar ženklas? Simbolių panaudojimas[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Simboliai naudojami beveik visur aplinkui — jų galime pamatyti eidami gatve, sutikti literatūros šaltiniuose, kasdienėje kalboje ir t.

simbolinis klausimas

Dažniausiai net simbolinis klausimas, kad tai, ką naudojame yra simbolis. Simbolinę reikšmę įgavę beveik visi daiktai aplinkui: nuo saulės iki paprasto darbo stalo.

simbolinis klausimas

Pirmą kartą panaudotas homeriškame himneskirtame Hermiui. Jame Hermis, pamatęs vėžlįištaria συμβολον ηδη μοι 'džiaugsmo simbolis man'.

simbolinis klausimas

Paprastai aiškinama, kad tai buvęs techninis žodis, reiškiantis atminimo šukę: savo svečiui namų šeimininkas duodavo vadinamąją tessera hospitalis — jis perlauždavo šukę perpus, vieną dalį pasilikdavo sau, o kitą atiduodavo svečiui, idant jo palikuonis, vėl apsilankęs šiuose namuose, būtų atpažintas sudėjus į vieną šukės puseles. Antikiniuose tekstuose simboliu vadinamas kažkoks savaiminis esinys, nesusijęs su jokiu simbolizuojamu objektu arba apskritai nieko nesimbolizuojantis.

simbolinis klausimas

Apie simbolį kaip apie priešingų tikrovės dėmenų junginį bei sintezę, o ne paprasčiausią emblemąklasikinės antikos laikais kalba tik orfikų ir pitagorikų tekstai. Panašią simbolio sampratą probėgšmiais mini AischilasEuripidasAristotelis ir Empedoklis.

simbolinis klausimas

Panašu, kad antikiniuose tekstuose daug kur kaip sinonimas simboliui vartojamas žodis sēma "ženklas".