Skaitmeninės galimybės


Ataskaitoje vertinama skaitmeninės transformacijos įtaka vienuolikoje pagrindinių sričių, tokių kaip pajamos ir turtas, darbas ir uždarbis, būstas, sveikatos būklė, švietimas ir įgūdžiai, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, pilietinis dalyvavimas ir valdymas, socialiniai ryšiai, aplinkos kokybė, asmeninis saugumas ir asmeninė gerovė.

skaitmeninės galimybės kur tai veikia greitai

Šių sričių vertinimas atliekamas pagal 33 rodiklius, kurie apima galimybes ir rizikas. Taip pat ataskaitoje akcentuojama, kad skaitmeninės technologijos plečia informacijos prieinamumo ribas ir didina žmonių produktyvumą, tačiau taip pat kelia pavojų žmonių gerovei, pvz.

skaitmeninės galimybės poros binare

Ataskaitoje apžvelgiama ir Lietuvos skaitmeninė gerovė. Ataskaitoje pažymima, kad per pastaruosius metus Lietuva padarė didelę pažangą suteikiant sąlygas gyventojams naudotis interneto prieiga, tačiau pagal šį rodiklį vis tik yra žemiau EBPO vidurkio. Skaitmeninės galimybės pat pažymima, kad Lietuvos gyventojams vis dar trūksta skaitmeninių įgūdžių, o vaikai dažnai patiria internetines patyčias.

skaitmeninės galimybės 5 svarbiausios dvejetainių parinkčių strategijos

Tuo tarpu skaitmeninė transformacija mažai įtakojo tokius darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros rodiklius, kaip nuotolinio darbo galimybės ir darbe patiriamas stresas, susijęs su skaitmeninėmis technologijomis. Su detalia EBPO ataskaita galima susipažinti čia. Duomenų šaltinis.

skaitmeninės galimybės papildomo uždarbio namuose internetu